2300 Canlı Satranç

**Site 3 Ağustos Çarşamba akşamı güncellenecektir. Gecikme için özür dileriz.**

# Ünvan İsim Rating Değişim Maç İncele
1 GM Alexander Ipatov 2660.0 Incele
2 GM Dragan Solak 2641.0 Incele
3 GM Mustafa Yılmaz 2611.5 -9.6 10 Incele
4 GM Emre Can 2564.2 -6.8 2 Incele
5 GM Suat Atalık 2547.5 -16.5 18 Incele
6 GM Barış Esen 2517.8 +1.8 2 Incele
7 GM Cemil Aghamaliyev 2492.8 -1.2 9 Incele
8 GM Kıvanç Haznedaroğlu 2489.9 -1.1 11 Incele
9 ⇑3 IM Cemil Can Ali Marandi 2485.4 +9.4 19 Incele
10 IM M. Batuhan Daştan 2482.9 +2.9 21 Incele
11 ⇓2 IM Burak Fırat 2481.9 -5.1 11 Incele
12 ⇓1 IM Vahap Şanal 2481.5 +5.5 19 Incele
13 ⇑3 IM Oğulcan Kanmazalp 2440.1 +18.5 11 Incele
14 ⇑1 IM Mert Yılmazyerli 2436.7 +11.7 21 Incele
15 ⇓2 IM Mert Erdoğdu 2434.0 -3.0 11 Incele
16 ⇓2 IM Ekaterina Atalık 2431.0 +5.0 2 Incele
17 ⇑3 IM Umut Atakişi 2392.4 +14.4 20 Incele
18 ⇓1 IM Ufuk Sezen Arat 2390.8 -11.2 21 Incele
19 FM Cem Kaan Gökerkan 2372.6 -17.4 8 Incele
20 ⇑2 IM Suat Soylu 2371.0
21 IM Yakup Erturan 2366.6 +4.6 7
22 ⇑121 Hüseyin Can Ağdelen 2363.4 +302.4 26
23 ⇑4 WGM Betül Cemre Yıldız 2362.1 +19.1 2 Incele
24 ⇓6 FM Can Ertan 2359.0 -33.0 6
25 IM Cemil Gülbaş 2360.3 +3.0 9
26 ⇑1 IM Demre Kerigan 2359.8 +13.8 2 Incele
27 ⇑8 FM Cankut Emiroğlu 2349.4 +42.4 10 Incele
28 ⇓9 FM Ömer Faruk Özer 2346.6 -27.4 6 Incele
29 ⇑7 FM Bahadır Özen 2340.6 +34.6 9 Incele
30 ⇑2 FM Deniz Arman 2340.2 +17.2 9
31 ⇓7 FM Tarık Selbes 2327.0 -12.0 2
32 ⇓8 FM Serkan Soysal 2325.8 -33.2 12 Incele
33 FM Melih Yurtseven 2324.2 +6.2 19 Incele
34 ⇓5 IM Ergin Mollaoğlu 2322.3 -4.7 9
35 ⇓2 IM Can Arduman 2320.0
36 ⇑67 Alp Tuna 2318.7 +212.7 23
37 ⇓2 FM Selim Çıtak 2311.0
38 ⇓1 FM Ata Seçer 2310.8 +6.8 1
39 ⇓8 FM Ege Köksal 2300.6 -23.4 20 Incele




 

Devam Eden Satranç Turnuvaları:

Turnuva Katılımcılar Başlangıç Tarihi
Türkiye İş Bankası Süper Ligi Alexander Ipatov – Dragan Solak – Mustafa Yılmaz – Emre Can – Barış Esen – Batuhan Daştan – Cemil Can Ali Marandi – Burak Fırat – Kıvanç Haznedaroğlu – Vahap Şanal – Oğulcan Kanmazalp – Mert Erdoğdu – Mert Yılmazyerli – Ekaterina Atalık – Ufuk Sezen Arat – Umut Atakişi – Cem Kaan Gökerkan – Suat Soylu – Ömer Faruk Özer – Demre Kerigan – Betül Cemre Yıldız – Tarık Selbes – Serkan Soysal – Bahadır Özen – Melih Yurtseven – Can Arduman – Ege Köksal – Selim Çıtak – Ata Seçer – Ufuk Tuncer – Tuna Tuncer – Faruk Keler 25.07.2016

 

Sıradaki Satranç Turnuvaları:

Turnuva Katılımcılar Başlangıç Tarihi
Riga Technical University Open M. Batuhan Daştan – Mert Erdoğdu 08.08.2016
23rd Abu Dhabi Int. Chess Festival Masters Tournament Barış Esen 20.08.2016
Çubuk Belediyesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası Kıvanç Haznedaroğlu 05.09.2016
Dünya Satranç Olimpiyatı 2016 ? 01.09.2016

 

Sona Eren Satranç Turnuvaları:

Turnuva Katılımcılar Başlangıç Tarihi
Graz Open 2016 Cemil Can Ali Marandi – Ufuk Sezen Arat – Mert Yılmazyerli – Betül Cemre Yıldız 12.02.2016
2016 Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası Ekaterina Atalık – Betül Cemre Yıldız 06.03.2016
Grenke Açık Satranç Turnuvası 2016 Cemil Can Ali Marandi – Ekaterina Atalık –  Melih Yurtseven 25.03.2015
Karpos Open 2016 Cemil Can Ali Marandi -Burak Fırat – Oğulcan Kanmazalp – Mert Yılmazyerli – Yakup Erturan – Ege Köksal – Umut Atakişi – Cem Kaan Gökerkan – Esat Bağlan – FM Bahadır Özen 01.04.2016
7.Uluslararası 5 Nisan Madalya Günü Satranç Turnuvası Serkan Soysal 04.04.2016
34. Metz Open Betül Cemre Yıldız – Melih Yurtseven 10.04.2016
Ordu II. Uluslararası Satranç Turnuvası Serkan Soysal 14.04.1989
Dubai Open 2016 Mustafa Yılmaz – Emre Can –  Kıvanç Haznedaroğlu – Vahap Şanal – Cemil Can Ali Marandi – Demre Kerigan 11.04.2016
Austria Open 2016 Can Ertan 16.04.2016
Türkiye Üniversiteler Arası Satranç Şampiyonası Mert Yılmazyerli – Melih Yurtseven – Cankut Emiroğlu 25.04.2016
Belgian Interclubs 2015/16(11) Cemil Gülbaş 12.11.2016
Bodenseeopen 2016 Umut Atakişi 30.04.2016
Nakhchivan Open 2016 Cankut Emiroğlu 09.05.2016
2016 Avrupa Bireysel Satranç Şampiyonası Alexander Ipatov – Mustafa Yılmaz – Emre Can – Barış Esen – Vahap Şanal – Kıvanç Haznedaroğlu – Cemil Can Ali Marandi – Burak Fırat – Oğulcan Kanmazalp – Mert Yılmazyerli – Mert Erdoğdu – Umut Atakişi 11.05.2016
Çorum Belediyesi Uluslararası Satranç Turnuvası Serkan Soysal – Orkhan Eminov 23.05.2016
1. SCA Wolfmayer Schachopen 2016 Can Ertan 26.05.2016
46th International Tournament Bosna 2016 Mustafa Yılmaz – Emre Can 28.05.2016
2016 Avrupa Bireysel Kadınlar Satranç Şampiyonası Ekaterina Atalık – Betül Cemre Yıldız 27.05.2016
French League Top 12 Alexander Ipatov 28.05.2016
8 Open Internazionale "Capo d'Orso" Demre Kerigan 04.06.2016
Teplice Open 2016 Oğulcan Kanmazalp – Serkan Soysal – Tuna Tuncer 11.06.2016
Tschaturanga 2016 Gruppe A Can Ertan 13.06.2016
Silver Lake Open 2016 Suat Atalık – Umut Atakişi 19.06.2016
Uluslararası 4. Çeşme Açık Satranç Turnuvası Mustafa Yılmaz – Kıvanç Haznedaroğlu – Cemil Can Ali Marandi – Mert Yılmazyerli – Mert Erdoğdu – Ufuk Sezen Arat – Ömer Faruk Özer –  Betül Cemre Yıldız – Tuna Tuncer 20.06.2016
2016 Türkiye Gençler Şampiyonası Ege Köksal 27.06.2016
Nis Open 2016 Suat Atalık – Umut Atakişi 28.06.2016
MTS Logistics GM Turnuvaları Serisi-5 – Smyrna M. Batuhan Daştan – Cemil Can Ali Marandi – Vahap Şanal – Burak Fırat – Oğulcan Kanmazalp 28.06.2016
MTS Logistics GM Turnuvaları Serisi-5 – Ephesus Mert Yılmazyerli – Ufuk Sezen Arat – Serkan Soysal – Melih Yurtseven – Cankut Emiroğlu 28.06.2016
2016 Yünanistan Satranç Ligi Mustafa Yılmaz 05.07.2016
Central Serbia 2016 Suat Atalık – Umut Atakişi – Melih Yurtseven 07.07.2016
MetLife Warsaw Najdorf Chess Festival M. Batuhan Daştan – Mert Yılmazyerli – Ufuk Sezen Arat – Ege Köksal 08.07.2016
Uluslararası Başkent Açık Satranç Turnuvası Kıvanç Haznedaroğlu – Mert Erdoğdu 08.07.2016
2016 Avrupa Genç Takımlar Şampiyonası U18 Vahap Şanal – Cemil Can Ali Marandi – Cem Kaan Gökerkan – Ömer Faruk Özer – Bahadır Özen – Tuna Tuncer 09.07.2018
Türkiye Satranç Birinci Ligi Cemil Aghameliyev – Can ErtanYakup Erturan – Cemil Gülbaş – Ergin Mollaoğlu – Hüseyin Can Ağdelen – Alp Tuna – Onur Kınsız – Nazmi Can Doğan 17.07.2016
Swedish Championship – Masters Elite Deniz Arman 16.07.2016




Günün Maçları

İş Bankası Süper Ligi(10)

10.00

b s
Moiseenko ½-½ Solak
Topak 0-1 Yılmaz
Zhigalko 1-0 Can
Öksüz 0-1 Esen
Daştan 0-1 Kerigan
Karagöllü ½ Ali Marandi
Fırat 1-0 Selbes
Demircioğlu 0-1 Haznedaroğlu
Şanal ½ Kılıç
Annaberdiyev ½ Erdoğdu
Yılmazyerli 1-0 Garabetyan
Atalık ½ Nechaeva
Yılmaz ½ Arat
Uraz 0-1 Atakişi
Yıldız 1-0 Davaademberel
Özer 1-0 Aydınçelebi
Aryan ½ Özen
Sevgi ½ Soysal
Tırak ½ Köksal
Seçer 1-0 Duman